10 czerwca w Galerii Szyb Wilson zostanie uroczyście otwarty, już po raz dziewiąty, Art Naif Festiwal. Tradycyjnie, główną częścią Festiwalu będzie wystawa sztuki naiwnej artystów z całego świata.

Każdego roku, temu międzynarodowemu przedsięwzięciu przewodzi jeden kraj, który staje się, na te kilka festiwalowych miesięcy, gościem specjalnym Katowic. Tym razem, motywem przewodnim została Hiszpania i właśnie w nawiązaniu do kultury tego kraju zorganizowane zostaną liczne tematyczne wydarzenia towarzyszące Festiwalowi.

Wernisaż wystawy uświetnią oczywiście gorące rytmy flamenco, ale to nie koniec atrakcji zaplanowanych na ten niezwykły wieczór. Wszyscy goście wielkiego otwarcia będą mogli przenieść się na moment do Hiszpanii również za sprawą najprawdziwszego pokazu cyrkowego zespołu z Sewilli.

W trakcie trwania dziewiątej edycji tego niezwykłego święta sztuki naiwnej, zaplanowana została również organizacja warsztatów języka hiszpańskiego, pokazów filmowych, czy zajęć flamenco. Nie zabraknie też okazji do poznania tajników sztuki poprzez coroczne warsztaty plastyczne dla dzieci.

Autorką obrazu, promującego IX edycję Art Naif Festiwalu, jest zwyciężczyni ubiegłorocznej nagrody Grand Prix – Natasha Villone z Rosji.

Festiwal potrwa do 19 sierpnia.